Цільова мобілізація в Україні: Для чого вона необхідна

21.08.2023 в 21:46:00
Общество
3 0

Призову під час загальної мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Але окрім участі у бойових діях, деяких громадян можуть залучати до цільової мобілізації. Вона передбачає участь українців не у бойових діях, а у повоєнному відновленні країни. Зараз доєднатися до людей, які відбудовуватимуть країну можна добровільно, проте влада може почати цільову мобілізацію.

Цільова мобілізація в Україні: Для чого вона необхідна

Що таке цільова мобілізація?

Вперше поняття цільової мобілізації з'явилось у Кодексі цивільного захисту України у 2012 році. Вона може проводитися з метою ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру державного рівня та їх наслідків.


Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану і у відбудовний період», який Верховна Рада України ухвалила у березні 2022-го, цільова мобілізація може проводитися також під час воєнного стану.

Кого можуть призвати?

Насамперед до ліквідації наслідків російської збройної агресії залучатимуть сили цивільного захисту, яким допомагатимуть пожежно-рятувальні, аварійно-рятувальні служби та інші підрозділи.

Якщо буде потрібно, то до відбудови країни залучать працездатне населення, стан здоров’я яких дозволяє виконувати відновлювальні роботи.

Відповідно до законодавства України, до груп осіб, які можуть бути запрошені для цільової мобілізації, відносяться наступні категорії:

  • громадяни України, які мають вік від 20 до 60 років;
  • громадяни України, які перебувають на збереженні в запасі або призвані на строкову військову службу, а також особи, які не виконали повністю свій строк військової служби;
  • особи, які мають військову спеціальність або навчались в військових навчальних закладах;
  • громадяни України, які мають досвід роботи в органах внутрішніх справ або інших правоохоронних органах.

Що робитимуть мобілізовані?

  1. Ліквідація наслідків воєнних дій на територіях, які постраждали.
  2. Вжиття заходів щодо відновлення об'єктів критичної інфраструктури сфери життєзабезпечення населення.
  3. Визначення населених пунктів та територій, які потребують проведення гуманітарного розмінування, маркування небезпечних територій.
  4. Залучення волонтерів та міжнародної допомоги для ліквідації наслідків воєнних дій. Зокрема, волонтерам пропонується виявляти осіб, які потребують допомоги.

Коли проводитимуть цільову мобілізацію?

Проведення цільової мобілізації у відновлювальний період можливе після завершення бойових дій. Терміни, обсяг та порядок проведення визначатиме президент України.

Наразі, в Україні загальну мобілізацію та військовий стан продовжено до 15 листопада 2023 року.


Внимание! Обнаружив ошибку или неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter. Далее следуйте инструкциям. Редакция сайта заранее благодарит всех бдительных читателей!

Читайте также

Уряд планує скасувати відстрочку від мобілізації для студентів, що набувають другу та трету освіту
03.09 в 22:26:00|Общество
1 0

Марченко заявив про отримання Україною $33 млрд від країн G7 за період широкомасштабної війни
14.10 в 12:19:00|Экономика
1 0

Через війну в Україні трапився дефіцит робочої сили
06.10 в 18:05:00|Экономика
1 0

Мобілізація у вересні: кого призиватимуть восени
05.09 в 22:20:00|Общество
1 0

Внимание! Обнаружив ошибку или неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter. Далее следуйте инструкциям. Редакция сайта заранее благодарит всех бдительных читателей!

Новости Одессы

Интервью

Престижный диплом и гарантированное трудоустройство: почему абитуриенты выбирают социально-правовой факультет Национального университета «Одесская юридическая академия»

Выбор учебного заведения – задача не менее ответственная, чем выбор самой профессии. Но не менее важно выбрать факультет и определиться с будущей специальностью, которая соответствует всем чаяниям и требованиям абитуриента.

11.02 в 14:31:00|Общество
1 0
Все интервью