Експерт прокоментував "записку в шахеді"

27.05.2025 в 18:51:00
Любопытно
3 0

Експерт прокоментував "записку в шахеді"

Шахеди не керуються дистанційно – у них немає штучного інтелекту або відеотрансляції, — експерт із радіотехнологій Сергій Флеш.

Дрони орієнтуються, як і раніше, за сигналами супутникової навігації (GPS/ГЛОНАСС). Їх вразлива точка – українські системи РЕБ, які успішно з ними працюють. На деяких шахедах справді є трекери, які передають координати (висоту, швидкість, маршрут) через Telegram-бот. Для цього використовуються SIM-карти різних країн, у тому числі українські – саме тому українські військові блокують їхнє підключення до наших мереж. В уламках таких дронів уже знайдено сотні, якщо не тисячі SIM-карт і модемів.

Це не означає, що дрон керується в реальному часі. Він лише передає дані про маршрут – і лише доти, доки ловить мобільний сигнал. Жодних «записок з Алабуги» чи листів від «друзів інженерів з рф» не існує. Це вигадка.

Причиною для появи цього коментаря стала новина про ніби-то знайдену записку від російського інженера в шахеді після чергового обстрілу України. 

Про це написав The Economist.

Мовялв, у записці автора, який симпатизує українцям, йдеться про нову систему управління БПЛА - через Telegram-боти, що надсилають дані в реальному часі.

Вони використовують українську мобільну мережу, тому їх неможливо вчасно відстежити та придушити засобами РЕБ.

У нас уже відповіли: це – витівки ФСБ.


Внимание! Обнаружив ошибку или неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter. Далее следуйте инструкциям. Редакция сайта заранее благодарит всех бдительных читателей!

Внимание! Обнаружив ошибку или неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter. Далее следуйте инструкциям. Редакция сайта заранее благодарит всех бдительных читателей!

Новости Одессы

Интервью

Престижный диплом и гарантированное трудоустройство: почему абитуриенты выбирают социально-правовой факультет Национального университета «Одесская юридическая академия»

Выбор учебного заведения – задача не менее ответственная, чем выбор самой профессии. Но не менее важно выбрать факультет и определиться с будущей специальностью, которая соответствует всем чаяниям и требованиям абитуриента.

11.02 в 14:31:00|Общество
1 0
Все интервью