У справі одеських лікарів виявили ознаки фальшування

17.06.2019 в 12:25:00
Общество
1 0

Як повідомлялось раніше, чотирьом одеським лікарям (хірургам, реаніматологам) пред’явлені підозри в службовій недбалості. Лікарів одної з приватних клінік звинувачують у лікарській помилці, яка стала причиною смерті двох пацієнтів протягом 2017-2019 років, повідомляє from-ua.com.

При ознайомленні з деталями “справи одеських лікарів” виявлені грубі порушення і фальсифікації звинувачень вже на стадії слідства.

Незважаючи, що лікарів утримують під домашнім арештом, на них виливають тони бруду в Інтернеті. Медикам та їх родинам погрожують. Зафіксовані випадки нападів із застосування фізичної сили – що є неприпустимо навіть за наявністю обвинувального вироку – наголошують у профспілці працівників медицини. А компанія цькування і дискредитації розпочалася вже на стадії слідства.

07.06.2019 року лікарям Костянтину Подоплєлову, Олександру Пальжку, Віктору Сидорову та Інні Сисоєвій було повідомлено про підозру, а також заявлено клопотання про застосування до них цілодобового домашнього арешту з обов'язковим носінням електронного засобу контролю строком на два місяці.

В цей же день суддею Київського районного суду м.Одеси Федулеєвою Юлією Олександрівною було винесено ухвалу про цілодобовий домашній арешт лікарів терміном на 2 місяці.

Медпрацівників звинувачують сім'ї Крашунських і Крижанівських, які зверталися до медзакладу, і в яких померли родичі.

Кримінальне провадження відкрито ще в 2017 році і веде його слідчий Слідчого управління ГУНП в Одеській області Ніколайчук Ілля Ігорович, процесуальне керівництво здійснює Прокурор відділу прокуратури в Одеській області Притула Євген Сергійович.

Адвокати лікарів стверджують, що пред'явлені підозри є повністю необґрунтованими, а місцевий суд необ'єктивним і упередженим.

Зокрема, зі слів адвокатів, підставою для пред'явлення претензій послужили висновки експертиз Харківського ОБСМЕ, які зробили звичайні лікарі, а не експерти, що прямо суперечить законодавству.

У висновках «експертизи» присутні неточності і припущення, а найголовніше - відсутня відповідь на основне питання: Чи мало місце порушення порядку обстеження, оперативного втручання і проведення лікування і якими нормативними документами ці вимоги передбачені?

Без з'ясування даного питання і конкретних відповідей на нього неможливо говорити про неналежне виконання медичними працівниками своїх професійних обов'язків! – вважають адвокати.

Майже в кожному виведенні експертизи, використовуються такі неприпустимі для експертних висновків фрази як «найімовірніше», «сумнівно» «допускають що», «могло спричинити».

Намагаючись встановити хибність дій лікарів, експерти, посилаються не на затверджені МОЗ клінічні протоколи, а на якісь (які не визначені в самих висновках) «провідні міжнародні рекомендації». Але, по-перше, відповідно до всіх відомих міжнародних рекомендацій говориться зовсім про протилежне ніж те, про що стверджує експертиза, а по-друге, на момент надання медичної допомоги у 2017 році лікарі взагалі не мали право на застосування міжнародних рекомендацій без їх затвердження МОЗ.

Підставою для пред'явлення підозри одному з лікарів (Пальжок О.Д.) є висновки харківської експертизи. Згідно ним - введення препарату (0,2%-платіфілліна) з перевищенням допустимої дози в 8 разів що могло призвести до смерті. Але згідно з медичною документацією чітко зазначено, що призначено було дозування - в кількості 1 мл, а не 8 мл! Проте слідство і харківські експерти переконують в протилежному.

Хоча загальновідомо, якби пацієнт отримав хоч одну таку ін'єкцію, смерть б наступила миттєво. Крім того, згаданої кількості препарату в клініці не було в наявності. Про це свідчать відповідні записи, які зараз перебувають в розпорядженні слідства.

Іншого лікаря (Подоплєлова К.О.) слідство підозрює в тому, що він залишив пацієнта без належного медичного нагляду і взагалі пішов з клініки на цілих 2 години, при цьому, слідство вперто не хоче опитати безліч свідків, які б достовірно підтвердили, що цей лікар чергував біля пацієнта і не залишав клініку в зазначений час, що відразу зняло б з нього цю підозру!Кому потрібно так перекручувати факти?

Жорсткими санкціями проти лікарів слідство ніби то унеможливлює можливість змінити лікарями документацію. Навіть попри те, що вся документація була вилучена ще в 2017-2018 роках!

Незважаючи на безпідставність підозр і відсутність будь-яких підстав для застосування запобіжного заходу, суддя все ж застосовує до лікарів цілодобовий домашній арешт.

«Слідчий суддя - Федулеєва Юлія Олександрівна, яка виносила ухвалу про застосування до медпрацівників арешту, не зважає на аргументи захисту. Більше того, на своїй сторінці в Фейсбук ця ж суддя, під час слідства, розмістила наклепницьку статтю під назвою «ОЗУ в білих халатах: в Одесі судять лікарів« Інто-Сани». Про який справедливий і об'єктивний судовий розгляд може йти мова? – зазначили лікарі.

Адвокати заарештованих впевнені, що без належного проведення повторних експертиз подальше судочинство неможливе. Про що неодноразово заявлялося слідству і прокуратурі.

Найближчим часом будуть подані відповідні заяви і скарги на незаконні дії і рішення слідства, прокуратури, експертів і слідчого судді по даному виробництву.

На думку лікарів цькування одеських колег триває два роки. За їх свідченнями увесь цей час родичі Крашунских і Крижанівських принижують і ображають персонал клініки, погрожують розправою, називають вбивцями. Попри те, що лікарі лише виконували обов'язки по врятуванню життя.

Двоє працівників ще в 2017 році зверталися в поліцію з заявами про погрози їм та їхнім дітям. Але винних досі не притягнули до відповідальності.

Лікар Подоплєлов К.О. в 2018 році був побитий прямо на території лікарні, про що складено заяву до поліції, але винних знову не виявили.

Двом лікарям облили кислотою автомобілі, сім’ям всіх підозрюваних шлють додому ритуальні вінки з портретами і погрозами смерті, розписують двері квартир і будинків загрозливими написами.

«Скільки триватиме цей жах? – скаржаться лікарі, - Невже зовсім немає в нашій країні ні закону, ні справедливого суду! Ми готові доводити свою невинність, але дайте нам для цього можливість!»

На захист лікарів від безпрецедентного цькування піднялася вся медична громадськість – стверджують лікарі і закликають суспільство захистити права медперсоналу від неадекватної агресії.


Внимание! Обнаружив ошибку или неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter. Далее следуйте инструкциям. Редакция сайта заранее благодарит всех бдительных читателей!

Новости Одессы

Интервью

Престижный диплом и гарантированное трудоустройство: почему абитуриенты выбирают социально-правовой факультет Национального университета «Одесская юридическая академия»

Выбор учебного заведения – задача не менее ответственная, чем выбор самой профессии. Но не менее важно выбрать факультет и определиться с будущей специальностью, которая соответствует всем чаяниям и требованиям абитуриента.

11.02 в 14:31:00|Общество
1 0
Все интервью