У Раді зареєстрували відповідний законопроєкт про військову поліцію № 6569-д.
Міністерство оборони підтримало таке рішення. Чим відрізнятиметься військова поліція від поліції та які ще функції буде виконувати.
31 травня у Верховній Раді ініціювали створення в Україні військової поліції. Примітно, що Міністерство оборони закликало депутатів підтримати законопроєкт.
Міністерство наголосило на необхідності слідчих повноважень для військової поліції та заявило, що планує співпрацювати з депутатами для вдосконалення законопроєкту.
"Цей документ має ключове значення для Збройних сил України, які гостро потребують створення системи юстиції, першим кроком до якої є саме військова поліція", – зазначили у Міноборони.
У пояснювальній записці до документу зазначається, що "метою законопроєкту є створення законодавчих підстав та правових засад діяльності Військової поліції як військового формування з правоохоронними функціями, що входить до складу сектору безпеки і оборони, та який основним своїм завданням має забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Міністерстві оборони, Збройних силах та Державній спеціальній службі транспорту".
Пропонується, аби військовослужбовці Військової поліції залучалися до воєнних (бойових) дій, але виключно з метою виконання завдань Військової поліції. Комплектується орган за рахунок чисельності ЗСУ та не може перевищувати 1,5% чисельності Збройних сил. Особовий склад Військової поліції складатиметься з військовослужбовців, державних службовців і працівників. Також Військова поліція комплектується військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом та за призовом.
Примітно, що повноваження військової поліції розповсюджуються і на значну частину громадян, оскільки у тексті проєкту закону вказано, що ця спецполіція має за мету “забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів. Загалом у нового правоохоронного органу будуть повноваження, що схожі на повноваження Нацполіції, але з певними нюансами.
Військова поліція зможе перевіряти у водіїв документи і проникати до житла, якщо буде така необхідність для встановлення правопорядку. Також під час затримання осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, буде наділена повноваженнями тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту.
Внимание! Обнаружив ошибку или неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter. Далее следуйте инструкциям. Редакция сайта заранее благодарит всех бдительных читателей!
Внимание! Обнаружив ошибку или неточность в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter. Далее следуйте инструкциям. Редакция сайта заранее благодарит всех бдительных читателей!
Выбор учебного заведения – задача не менее ответственная, чем выбор самой профессии. Но не менее важно выбрать факультет и определиться с будущей специальностью, которая соответствует всем чаяниям и требованиям абитуриента.
Все интервью