В Одесі проходить фотовиставка "Ціна свободи"

26.02.2024 в 16:23:00
Культура
1 0

24 лютого 2024 року в Культурному просторі UNION було відкрито фотопроєкт, головною метою якого стала спроба ослідження змін у громадському просторі під час війни.

Учасники фотопроєкту — Юрій Бершадський, Олександр Воропаєв, Майя Макєєва, В’ячеслав Онищенко, Олександр Гіманов, Катерина Москалюк. Для частини колажів свої фотороботи надали учасники українсько-швейцарського проєкту «Український фотощоденник», який документує життя країни з лютого 2022-го року.

«Це не фотовиставка в класичному розумінні. Фотографії учасників об’єднані в колажі та присвячені певній тематиці — втрати близьких, руйнування житла, вкрадене дитинство, страждання тварин, втрата бізнесу, нищення культури, промисловості та навчального процесу. Кожен із нас сьогодні чимось жертвує для того, щоб жити у вільному світі, і з кожним днем війни ця ціна стає вищою»,— розповів соорганізатор експозиції Юрій Бершадський.

Головним партнером фотопроєкту виступила ГО “Пісочниця Одеси”. 

«Пісочниця об’єднала одеситів з перших днів повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну. Більшість одеситів, які залишились у місті, щодня приходила на пляж та наповнювали мішки з піском, з яких потім будували захисні споруди до пам’яток архітектури та візитівок нашого міста», — пояснив соорганізатор Олександр Воропаєв.

Саме “Пісочниці” було присвячено Власну поштову марку, яку організатори презентували під час відкриття фотопроєкту. 

На жаль, київський офіс Укрпошти відмовив організаторам фотопроєкту в офіційному спецпогашенні Власної марки. З цих причин марку під назвою “Пісочниця” 2 роки разом! Об’єдналися, щоб допомагати!”, учасники громадської організації та відвідувачі фотопроєкту отримали без спецпогашення та штемпелю Укрпошти.

Частину коштів, зібраних від продажу марок і листівок, організатори передадуть до благодійного фонду ГО «Пісочниця Одеси», який опікується дітьми, що перебувають у психіатричній лікарні Одеси, також дітям з окупованих територій, які наразі проживають у місті.

 

«За ці кошти у нас буде можливість привітати дітей зі святом весни — 8 березня. Частину плануємо пустити на оздоровлення діток, якими опікуємося»,— зазначила голова Благодійного фонду ГО «Пісочниця Одеси» Марина Василюк.

Експозиція працюватиме в Культурному просторі UNION до 27 лютого. Крім того, з експозицією можна ознайомитися на сайті проєкту “Ціна свободи”.